81 747 10 43
poczta@sp4.lublin.eu

     Dnia 29 listopada 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej II edycję projektu „Uczeń i Uczennica Przyszłości” zorganizowanego przez Urząd Miasta Lublin w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. 

     Od września do listopada uczniowie i nauczyciele brali udział w przygotowanych w ramach projektu aktywnościach: 

  • warsztaty z autoprezentacji wraz z wizytą w studio multimedialnym Politechniki Lubelskiej, 
  • warsztaty dla nauczycieli z zakresu prowadzenia projektu badawczego i pracy z młodzieżą, 
  • warsztaty z projektowania i obsługi drukarek 3D w siedzibie Przestrzeni Młodych: Prusa 2, 
  • wizyta w firmie Intrograf-Lublin S.A. wykorzystującej zaawansowane technologie, podczas której uczniowie pozyskali wiedzę z zakresu Lean Management,
  • warsztaty z tworzenia lampek led, przy wykorzystaniu technologii lutowania w siedzibie Przestrzeni Młodych: Prusa 2 
  • pogłębiony warsztat z autoprezentacji, podczas którego uczniowie ćwiczyli swoje wystąpienie finałowe. 

Dodatkową aktywnością projektową był konkurs „Lublin – moje miasto przyszłości”.      

     Uczniowie naszej szkoły stworzyli i zaprezentowali innowacyjny projekt „METRO LUBLIN” przedstawiających wizję rozwoju Lublina, jako miasta przyszłości. Do jego przygotowania wykorzystali sprzęt zakupiony przez szkołę w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”: drukarkę 3D, mikrokontrolery, stację lutowniczą oraz sprzęt audiowizualny.  

     Siedmioosobowa grupa “PRZYSZŁOŚĆ CZWÓRKI” zajęła I miejsce w konkursie pozyskując środki finansowe na rozwój technologiczny i doposażenie szkoły. Dodatkowo, zwycięzcy jako nagrodę otrzymali kurs języka angielskiego oraz warsztaty z budowania i programowania robotów pod okiem ekspertów ze Spice Gears Academy. 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!! 

 

Opiekunowie projektu:  

Monika Sokół, Magdalena Mroczek 

Wsparcie techniczne: Marcin Pendel