81 747 10 43
poczta@sp4.lublin.eu

     W dniu 22 lutego 2023 roku uczniowie klasy 7b i 7c uczestniczyli w multimedialnej „lekcji w kinie”, połączonej z seansem filmowym. Podczas zajęć „Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych” dowiedzieli się, co wspólnego z kinem ma matematyka, chemia i fizyka oraz jak aktor może zagrać tę samą postać 40 lat później. Przekonali się też, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają „Gwiezdne Wojny”. Ponadto zaspokoili swoją ciekawość dotyczącą wzrostu hobbitów i zobaczyli, jak sprawić, by w lecie padał śnieg.

     Zajęcia prowadzone były przez zawodowego aktora, który twórczo aktywizował uczniów i świetnie łączył edukację z rozrywką, dostarczając tym samym niesamowitych przeżyć.

     Lekcja w kinie wpisuje się w plan pracy wychowawczej szkoły w zakresie wychowania uczniów do właściwego odbioru i wykorzystania mediów.

p. Anna Woźniak- Łakota