81 747 10 43
poczta@sp4.lublin.eu

Dnia 28 kwietnia 2023 roku w uroczysty sposób nasza szkoła uczciła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy  VI c, VII a, oraz VII c pod kierunkiem p. Elżbiety Gustaw- Ducin, p. Anny Woźniak – Łakoty i p. Moniki Sokół.  Cała szkoła była zaangażowana w obchody Święta Konstytucji. Wszyscy w tym dniu przyszli ubrani na galowo.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu sztandaru szkoły uczniowie  obejrzeli występy swoich koleżanek i kolegów. Aktorzy w ciekawy sposób przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego oraz okoliczności powstania i postanowienia Konstytucji sprzed ponad dwustu lat.

Uroczystość uatrakcyjniła muzyka w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem p. Anny Kapicy – Świstak, łącząca tradycje patriotyczne ze współczesną sztuką wokalną.

Była to doskonała okazja do refleksji nad pielęgnowaniem patriotyzmu wśród uczniów.

 

Organizatorzy: p. E. Gustaw- Ducin, p. A. Woźniak- Łakota i p. M. Sokół

" target="_blank" rel="noopener">GALERIA