81 747 10 43
poczta@sp4.lublin.eu

     W związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2023 Rokiem Aleksandra Fredry klasa 7b wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Fredro w szkole”, którego celem było upamiętnienie najwybitniejszego polskiego komediopisarza, pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich.  

     Młodzież poznała biografię autora, czytała fragmenty jego tekstów, a następnie dokładnie omówiła komedię pt. „Zemsta”. Efektem pracy było przygotowanie i przedstawienie wybranych scen dla swoich kolegów i koleżanek. Uczniowie doskonale wcielili się w role bohaterów utworu, wśród których pojawili się gadatliwy i tchórzliwy Papkin, z pozoru nieśmiały Wacław, szlachetna i uczciwa Klara oraz sprytna i zarazem atrakcyjna Podstolina. Najciekawszymi postaciami okazali się gwałtowny i porywczy Cześnik oraz małomówny i skryty Milczek, którzy toczyli zacięty spór o mur graniczny. Każda odegrana scena była nagradzana gromkimi brawami.

Opiekun: p. Anna Woźniak-Łakota