81 747 10 43
poczta@sp4.lublin.eu

W klasie 2d nastąpiło podsumowanie I Etapu projektu  „EKO DETEKTYWI- JAK OCALIĆ ŚWIAT I UCHRONIĆ CIASTKA PRZED WYRZUCENIEM?” Był to etap związany z wodą.

Uczniowie analizowali jak można oszczędzać wodę w różnych miejscach i przy różnych codziennych czynnościach. Opracowali plan oszczędzania wody i korzyści z tego płynące dla swojej rodziny. Dostrzegli zależność między oszczędzaniem wody, a stanem środowiska oraz budżetem domowym. Następnie stali się Domowymi Detektywami Łapania Wody i podjęli konkretne aktywności wspólnie z rodziną w tym zakresie. Po tygodniu obserwacji podsumowaliśmy te działania, następnie uczniowie wykonali prace plastyczne ilustrujące poczynione obserwacje. Dzisiaj ekipa Eko Patrolu prezentowała, przed młodszymi kolegami z klasy 1a i 1d, efekty swoich obserwacji, dzieliła się zdobytą wiedzą oraz zachęcała do oszczędzania wody we własnym domu. Argumentowała, że problem wyczerpania zasobów wody dotyczy nas wszystkich, dlatego warto uświadomić to sobie i zastanowić się jakie zmiany każdy człowiek może wprowadzić, by oszczędzać wodę. Ekipa Eko Patrolu- dla Ludzi i Planety

" target="_blank" rel="noopener">GALERIA