81 747 10 43
poczta@sp4.lublin.eu

     15 czerwca odbyła się gala finałowa projektu „Uczeń i Uczennica Przyszłości” oraz konkursu „Lublin – moje miasto przyszłości”. Projekt, stawiał na rozwój kompetencji i umiejętności technicznych uczennic i uczniów lubelskich szkół podstawowych oraz ich nauczycieli, przy wykorzystaniu sprzętu zakupionego przez szkoły w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Naszą szkołę reprezentowała grupa „Hiacynty” w składzie:

  1. Wątkowska Justyna
  2. Muszyńska Oliwia
  3. Zacharczuk Aleksandra
  4. Żarow Iga
  5. Lots Kinga
  6. Grzegorczyk Helena

     W czasie trwania projektu odbyły się szkolenia dla młodzieży z zakresu doradztwa zawodowego oraz wizyt studyjnych w siedzibach lubelskich przedsiębiorstw. Nasza grupa odwiedziła firmę ABM Greiffenberger Polska Sp. z o.o. Taka wizyta była niepowtarzalną okazją, aby przekonać się jakie technologie wykorzystywane są na co dzień przez lubelską firmę. Wzięliśmy udział w warsztatach z autoprezentacji, prowadzonych przez pracowników Politechniki Lubelskiej. W czasie warsztatów młodzież dowiedziała się jak powinno wyglądać przygotowanie do prezentacji, jak radzić sobie ze stresem, a także czego unikać podczas wystąpień publicznych. Dodatkowo uczestniczyliśmy w spotkaniu z Fundacją Rozwoju Designu LuCreate, której przedstawiciele opowiedzieli o wykorzystaniu druku 3D (w tym przygotowaniu projektów do drukarek 3D) oraz nowoczesnych technologii w sektorze kreatywnym. Podczas spotkania obejrzeliśmy autorski projekt Fundacji na rewitalizację jednej z lubelskich ulic, którą obejrzeliśmy na okularach VR.

     Podczas gali finałowej, drużyna „Hiacynty” przedstawiła przygotowaną makietę miasta przyszłości. Do jej przygotowania wykorzystaliśmy drukarkę 3D, a do przygotowania prezentacji użyliśmy sprzętu audiowizualnego zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Udział w projekcie „Uczeń i Uczennica Przyszłości” oraz konkursie „Lublin – moje miasto przyszłości” przyniósł uczniom wiele radości oraz było cennym doświadczeniem, które będą mogli wykorzystać w przyszłości.

Realizator projektu: Magdalena Mroczek