81 747 10 43
poczta@sp4.lublin.eu

    Miło nam poinformować, że uczniowie klasy VI b, VI c, VI d, VII c, VIII a, VIII b i VIII c wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Warte zapamiętania”. Jej celem jest przede wszystkim uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, ale też rozpowszechnianie sylwetek znanych Polaków.

     Młodzież podczas zajęć wypełniała cytatami znanych Polek i Polaków stworzone specjalnie na tę okazję karty. Są to myśli uniwersalne, istotne dla naszej tożsamości narodowej, ale też naszego życia i przez to właśnie warte zapamiętania. Skłaniają nas do głębokich przemyśleń, zmiany postaw oraz refleksji na temat ojczyzny i patriotyzmu. Wśród autorów sentencji i cytatów znalazł się Józef Piłsudski, patron naszej szkoły – Adam Mickiewicz, papież Jan Paweł II, Mikołaj Kopernik, Janusz Korczak, Maria Konopnicka, Maria Curie- Skłodowska, Mikołaj Rej, Henryk Sienkiewicz oraz Eliza Orzeszkowa.

     Akcja nie tylko była doskonałą okazją uczczenia daty 11 listopada, ale też zmobilizowała młodzież do rozmowy na temat znanych Polek i Polaków, przypominając ich pracę i zasługi dla naszego kraju.

     Prace zostały dodatkowo ozdobione przez uczniów według własnego pomysłu i umieszczone na gazetce szkolnej oraz stronie internetowej szkoły. Chcemy, by ich treść trafiła do jak największego grona osób.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z efektami pracy uczniów.

Koordynatorki akcji: Anna Woźniak- Łakota, Monika Sokół