81 747 10 43
poczta@sp4.lublin.eu

Dnia 9 lutego w grupach przedszkolnych obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia sale naszych zerówek zamieniły się w prawdziwe, włoskie pizzerie.

Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci w trakcie zabaw świetnie się bawiły, poszukiwały niezbędnych produktów ujętych na liście zakupów i wkładały je do sklepowego koszyka, układały „pizzowe” puzzle. Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia kolorowych, smakowicie wyglądających placków, używając do tego przeróżnych materiałów oraz stosując różne techniki plastyczne. Pomimo, iż pizze te były papierowe, bardzo rozbudzały nasze apetyty. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej, pizzy zakupionej przez  rodziców.

Wychowawczynie

" target="_blank" rel="noopener">GALERIA