81 747 10 43
poczta@sp4.lublin.eu

     

 

 

 

 

 W dniach 12 i 13 października 2021 roku uczniowie klasy VIII c i VIII e uczestniczyli w wycieczce do Torunia i Ciechocinka.

     Pierwszym punktem było zwiedzanie Rynku Starego Miasta, Katedry Świętego Jana oraz Bulwaru Filadelfijskiego. Podczas spaceru przewodnik przytaczał ciekawe legendy i opowieści dotyczące podziwianych zabytków. Następnie ósmoklasiści udali się do Żywego Muzeum Piernika, gdzie samodzielnie i zgodnie z tradycyjną recepturą wypiekali pierniki oraz zwiedzali sale ekspozycyjne. Drugi dzień upłynął na wizycie w domu Mikołaja Kopernika, którego wyposażenie wzbudziło w uczestnikach duże zainteresowanie. Z kolei w Domu Legend Toruńskich czekał na nich interaktywny pokaz, podczas którego mogli przenieść się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Zwiedzanie Torunia zostało zakończone pamiątkowym zdjęciem przy pomniku Mikołaja Kopernika. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po uzdrowisku w Ciechocinku, gdzie uczniowie podziwiali zespół tężni solankowych, które stanowią naturalne inhalatory nasycające powietrze cząstkami jodu. Wycieczka dostarczyła młodym turystom wielu niesamowitych wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci.

Organizatorzy: A. Woźniak - Łakota, M. Sokół